Absolwenci

Wojciech Lis

Szkoły Edukacji Innowacyjnej w Bydgoszczy

Do trzeciej klasy liceum przeniosłem się do Szkół Edukacji Innowacyjnej w Bydgoszczy. Taka zmiana była pełna obaw, lecz zostałem ciepło przyjęty przez wspaniałą wychowawczynię – mgr Patrycję Lazarek, grono pedagogiczne oraz klasę. Wspaniała lokalizacja szkoły pozwoliła mi na łatwiejszy dojazd, a nie był on łatwy, gdyż dojeżdżałem ze Żnina. Długie godziny spędzone w autobusie nie były takie straszne wiedząc, jaka atmosfera czeka mnie w szkole. Zafascynowany sztuką, po zdanej maturze, dostałem się na Malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Do dziś miło oraz z dużym sentymentem wspominam chwile spędzone w SEI. Jestem bardzo zadowolony z wyboru tej szkoły.

Liwia

Szkoły Edukacji Innowacyjnej w Bydgoszczy

Cześć jestem Liwia jestem absolwentką Szkoły Edukacji Innowacyjnej. Skończyłam edukację w sei w 2023 roku. Bardzo polecam naukę w SEI z powodu indywidualnego podejścia do ucznia, magiczną atmosferę oraz chęć szerzenia zawsze pomocy uczniom. Czas który spędziłam w tej szkole jest dla mnie niezapomniany i zawsze będzie w moim sercu.

Rozpoczęłam studia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Pracuje w Family parku gdzie prowadzę urodziny dla dzieci co dodatkowo pozwala mi dokształcać się w kierunku moich studiów.

Michał Malich

Szkoły Edukacji Innowacyjnej w Bydgoszczy

Dzień dobry!

Chodziłem do tej szkoły przez 6 lat (całe gimnazjum i całe liceum). Miło wspominam spędzony tu czas. Panowała tu bardzo przyjemna atmosfera, nie brakowało ciekawych wycieczek, a sami nauczyciele byli również dobrzy. Poznałem tu fajnych ludzi, z którymi zawsze miło spędzało się czas na przerwach. Po ukończeniu szkoły – dostałem się na studia dziennikarskie na UKW. Jak najbardziej mogę polecić tę szkołę 🙂 Michał Malich

Zuzanna Suchodolska

Szkoły Edukacji Innowacyjnej w Bydgoszczy

Szkołę Edukacji Innowacyjnej wspominam jako miejsce pełne tolerancji i wsparcia ze strony grona pedagogicznego oraz naszej niezastąpionej wychowawczyni. W szkole tej mogłam po prostu być sobą. Poznałam tam niesamowitych ludzi i przeżyłam wiele pięknych, niezapomnianych chwil. 

Studiuję na Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy położnictwo. Są to  wymagające studia, którym należy poświęcić wiele czasu, ale nie wyobrażam sobie studiować innego kierunku. Czuję, że położnictwo to nie tylko ciężka praca, ale również dziedzina w której mogę się spełniać.

Wybrany przeze mnie kierunek, stał się moją pasją.

Miłosz

Szkoły Edukacji Innowacyjnej w Bydgoszczy

Nazywam się Miłosz i do SEI trafiłem dopiero w drugiej klasie liceum na profil psychologiczny. Przeżywałem wtedy trudny pod względem mojego stanu psychicznego czas a ta szkoła dała mi przestrzeń, idealne warunki oraz nieocenione wsparcie do poradzenia sobie z moimi problemami. Dzięki SEI i cudownym nauczycielom bez najmniejszego problemu zdałem maturę oraz dostałem się na wymarzone studia dziennikarskie na UKW. Nauka w SEI pozwoliła mi również połączyć klasę maturalną z pracą dzięki czemu pomimo młodego wieku mam stabilne zatrudnienie i spokój ducha 🙂

Ewa Nowak

Szkoły Edukacji Innowacyjnej w Wodzisławiu Śląskim Kierunek florysta

Nazywam się Ewa Nowak i jestem absolwentką Szkoły Edukacji Innowacyjnej w Wodzisławiu Śląskim. Uzyskałam kwalifikacje zawodowe na kierunku Florysta w 2022 roku. Zawodowo wykonuję pracę przedstawiciela medycznego, jednak zdobyte przeze mnie umiejętności pozwalają mi rozwijać pasję rękodzielniczą po godzinach. Na Facebooku prowadzę profil “Sznurkiem powiązane”, na który serdecznie zapraszam. W szkole zdobyłam wiedzę na temat gatunków roślin, technik ich pielęgnacji oraz nauczyłam się tworzyć wyjątkowe kompozycje kwiatowe. Ponadto, uzyskałam szansę uczenia się pod okiem doświadczonych instruktorów, którzy z zaangażowaniem i pasją chętnie dzielili się swoją wiedzą. Zajęcia zawsze przebiegały w miłej atmosferze, poznałam nowych, ciekawych, pełnych chęci do nauki ludzi. Zachęcam do udziału w zajęciach każdego, kto chciałby pogłębiać swoje zainteresowanie do kwiatów, rozwijać swoją kreatywność oraz nauczyć się podstaw zawodu na tym kierunku.

Barbara Wuwer

Szkoły Edukacji Innowacyjnej w Wodzisławiu Śląskim Kierunek terapeuta zajęciowy

W styczniu 2023 roku ukończyłam SEI w Wodzisławiu Śląskim na kierunku Terapeuta zajęciowy. Zaczynając naukę nie do końca wierzyłam, że dodatkowa szkoła pomoże mi zdobyć pracę, gdyż nadal większość pracodawców szuka osób w wieku “25 lat z 20-letnim doświadczeniem”. Pół roku przed końcowymi egzaminami dostałam propozycję zatrudnienia, właśnie jako Terapeuta Zajęciowy. Warunkiem było zdanie egzaminów końcowych. Pomimo ogromu nauki i stresu, ale dzięki wspaniałej kadrze, egzaminy zdane śpiewająco. W związku ze zbiegiem cudownych okoliczności od września 2022 pracuję jako terapeuta. Wiedza i umiejętności praktyczne zdobyte podczas nauki bardzo mi teraz pomagają. Co tydzień tworzymy coś nowego, w głowie rodzą się nowe pomysły. Wiedza wyciągnięta z każdego przedmiotu pozwala na sprawne “poruszanie się” między “moimi dziadkami”, a cierpliwość i tolerancja, która wpajana jest na każdym kroku powoduje, że praca jest łatwiejsza. Wykładowcy ze swoim super podejściem i ogromem wiedzy wspierają na każdym kroku, a P. Beata        i P. Kasia stają na głowie, aby atmosfera była cudowna, także z czystym sumieniem POLECAM SEI i to bez względu na wybrany kierunek.

Sabina Wolny

Szkoły Edukacji Innowacyjnej w Wodzisławiu Śląskim Kierunek terapeuta zajęciowy

Dokładnie rok temu (styczeń 2023) zdobyłam w SEI dyplom Terapeuty Zajęciowego. Obecnie jestem w trakcie nauki w SEI na kierunku Technik Masażysta. Jestem zafascynowana szkołą, gdzie jest doskonały kontakt z wysoko wykwalifikowanymi nauczycielami, a doposażenie każdej z pracowni to bajka. To miejsce tworzą ludzie – sympatyczni, otwarci i zawsze pomocni; nigdzie indziej nie ma takiej atmosfery 🙂 Dostałam wiele ofert pracy związanych z terapią zajęciową, jednak w chwili obecnej jestem referentem do spraw księgowych.

Magdalena Polańska

Szkoły Edukacji Innowacyjnej w Wodzisławiu Śląskim Kierunek terapeuta zajęciowy

Nazywam się Magdalena Polańska i jestem absolwentką SEI w Wodzisławiu Śląskim. W styczniu 2023r. ukończyłam swoją niesamowitą przygodę i otrzymałam tytuł Terapeuty Zajęciowego. Szkołę wspominam bardzo dobrze 😊 Przez cały czas panuje przesympatyczna, miła i rodzinna atmosfera, a wszyscy pracownicy szkoły są bardzo pomocni i zawsze chętnie doradzą, gdy jest taka potrzeba. W szkole prowadzone są ciekawe i kreatywne zajęcia, z których czerpie się nie tylko wiedzę, ale też satysfakcję oraz wspólne przeżywanie pozytywnych emocji czy przełamywanie barier nieśmiałości.       Z czystym sumieniem polecam szkołę w Wodzisławiu Śląskim 😊

Ewelina Zielińska

Szkoły Edukacji Innowacyjnej w Wodzisławiu Śląskim Kierunek terapeuta zajęciowy

Mam na imię Ewelina i w styczniu 2023 ukończyłam Szkołę Policealną Medyczną Edukacji Innowacyjnej w Wodzisławiu Śląskim na kierunku Terapeuta zajęciowy. Z całego serca polecam szkołę, w której jest fantastyczne podejście do nauki, wspaniali wykładowcy, którzy w ciekawy sposób przekazywali nam swoją wiedzę. Z wielką pasją opowiadali o pracy terapeuty zajęciowego. Szkoła posiada wspaniałą pracownię, w której można teorię przełożyć na praktykę. Pracownia jest bardzo dobrze wyposażona. Zdobytą wiedzę wykorzystuję na co dzień w domu i w pracy. Choć nie pracuję w zawodzie terapeuty zajęciowego, zdobytą wiedzę wykorzystuję na zajęciach sensoryczno – artystycznych w szkole, w której pracuję.

Anna Neuman

Szkoły Edukacji Innowacyjnej w Wodzisławiu Śląskim Kierunek florysta

Nazywam się Ania i mam 43 lata:) Jestem absolwentką kierunku Florysta w SEI w Wodzisławiu Śląskim. Na codzień pracuję w korporacji zajmując się administracją biurową… W codziennym życiu, gdzie dominuje pośpiech i automatyzacja istnieje rzemiosło, które odmawia ulegania pośpiechowi… Florystyka  i sztuka lukrowania to dla mnie najlepsza forma wypoczynku i relaksu… to taka “medytacja w ruchu” 🙂 Każdy kwiatek dokładnie umieszczony w kompozycji, każdy wzór na pierniku przypomina mi o cierpliwości i staranności, które są tak ważne w dzisiejszym zabieganym świecie.  W moich pracach często odnajduję inspirację w naturze oraz lokalnych wzorach kulturowych, co pozwala mi na tworzenie unikalnych dzieł, które są zarazem osobiste i uniwersalne. Jedną z moich największych  radości, jaką daje mi moja pasja jest dzielenie  się nią z innymi.. .jest to dla mnie niezwykłe satysfakcjonujące.  W Szkole Edukacji Innowacyjnej miałam ogromny zaszczyt uczyć się od najlepszych…wspaniałe zajęcia były nie tylko niezwykle inspirujące, ale również stanowiły formę wyrażenia siebie… Nikt nie narzucał nikomu swojego stylu… Pod okiem fachowców  i pasjonatów  mogłam rozwijać swoje umiejętności a także dzielić swoją radość tworzenia z innymi Słuchaczami❤️ Umiejętności zdobyte podczas zajęć pozwoliły mi rozwijać się zarówno w dziedzinie florystyki jak i lukrowania… Bardzo polecam zajęcia wszystkim, którzy w tym zabieganym świecie chcą odzyskać równowagę…. którzy tak jak ja kochają tworzyć i chcą się czegoś więcej nauczyć … Dziękuję za wspaniały rok, który był dla mnie niezwykle inspirujący i rozwijający! I zapraszam na swój profil na Facebooku PiernikomAnia 😊

Monika Chmielewska

Szkoły Edukacji Innowacyjnej w Wodzisławiu Śląskim Kierunek terapeuta zajęciowy

Jestem absolwentką kierunku Terapeuta zajęciowy w Szkole Policealnej Medycznej Edukacji Innowacyjnej w Wodzisławiu Śląskim. SEI była dla mnie wyjątkową przygodą pełną uśmiechu, nowych doświadczeń, bogactwa wiedzy i kreatywnych zajęć. Dydaktycy doskonale nas przygotowali do egzaminu, który jest zwieńczeniem dwuletniej nauki. Szkoła była dla mnie inspiracją do kontynuowania nauki na studiach magisterskich o specjalności terapia pedagogiczna z arteterapią na AHE w Wodzisławiu Śląskim.

Judyta Cubała

Szkoły Edukacji Innowacyjnej w Wodzisławiu Śląskim Kierunek terapeuta zajęciowy

Jestem absolwentką kierunku Terapeuta Zajęciowy w Szkole Edukacji Innowacyjnej w Wodzisławiu Śląskim.

SEI to wyjątkowe miejsce, pełne doświadczeń, bogactwa wiedzy, kreatywności oraz ciekawych ludzi i przyjaźni na całe życie. Wiedza i umiejętności prowadzenia ciekawych zajęć wykorzystuję w swojej pracy codziennej na świetlicy szkolnej.

SEI to nie tylko ścisła wiedza czy umiejętności – to ludzie, których warto spotkać na swojej drodze.

Szkoła jest dla mnie inspiracją do kontynuowania nauki i poszerzania swojej wiedzy na studiach magisterskich o specjalności Pedagogika z resocjalizacją i terapią na AHE w Wodzisławiu Śląskim. 

Justyna Niemczyńska

Szkoły Edukacji Innowacyjnej w Wodzisławiu Śląskim Kierunek terapeuta zajęciowy

W marcu 2023 roku ukończyłam szkołę na kierunku “Terapeuta zajęciowy”. Szkoła bardzo dobrze przygotowała mnie do pracy w tym zawodzie i egzaminów końcowych. Kadra nauczycielska wspierała nas na każdym etapie edukacji. Dziś pracuję jako bibliotekarka w GBP w Czernicy i w swojej pracy wykorzystuję wiedzę nabytą na zajęciach. 

Emilia Sienkiewicz

Szkoły Edukacji Innowacyjnej w Wodzisławiu Śląskim Kierunek technik masażysta

Nazywam się Emilia Sienkiewicz i jestem absolwentką Szkoły Edukacji Innowacyjnej w Wodzisławiu Śląskim. Kwalifikacje zawodowe na kierunku Technik Masażysta uzyskałam w czerwcu 2023 roku. Podejmując naukę na początku byłam przerażona czy dam sobie radę, szczególnie jeśli chodzi o zajęcia z anatomii i o wiedzę jaką muszę przyswoić. Pod skrzydłami wykwalifikowanych nauczycieli (szczególnie Pani Martyny, Karoliny i Pana Bartosza), którzy w jak najlepszy sposób wykładali nam wiedzę okazało się , że nauka tego zawodu nie jest taka straszna . Mogę przyznać, że zostałam bardzo dobrze przygotowana do egzaminu zawodowego, z którego uzyskałam wynik 99% . Obecnie pracuję w korporacji , ale w każdej wolnej chwili masuję babcię, dziadka, ciocię, wujków, męża, koleżanki kto tylko ma potrzebę. Szkoła zainspirowała mnie do tego , aby dalej rozwijać się w kierunku Technik masażysta, dlatego kończę dodatkowe szkolenia i kursy które są pomocne w tym zawodzie. Jeżeli chcesz zdobyć nowy zawód to z całego serca polecam SEI w Wodzisławiu Śląskim.

Marlena Lipka

Szkoły Edukacji Innowacyjnej w Wodzisławiu Śląskim Kierunek opiekun medyczny

Nazywam się Marlena, w SEI Szkoły Edukacji Innowacyjnej w Wodzisławiu Śląskim ukończyłam kierunek Opiekun medyczny. Z racji tego, że w obecnej pracy mam styczność z ludźmi chorymi, niesamodzielnymi, nieraz bardzo samotnymi postanowiłam skończyć ten kierunek żeby móc się sprawdzić. I zrozumiałam przez to, że Ci którzy pomagają również wiele otrzymują. Pomaganie wpływa pozytywnie na zdrowie, poprawia nasze samopoczucie, daje nam radość. Kiedy udzielamy pomocy, odczuwamy przyjemność, dumę, wydzielają się endorfiny; czujemy się, jakbyśmy kogoś przytulili. Pomoc innym nadaje życiu głębszy sens, sprawia, że można poczuć, po co się żyje. Miłosierdzie, zrozumienie, słuchanie drugiego człowieka pozwalają też dowiedzieć się wiele o nas samych, odkryć i poznać siebie. Pomoc innemu to najbliższa forma przebywania z drugim człowiekiem. Dziękuję za wsparcie, za pomoc oraz wiedzę. Dziękuję, że mogłam się z Wami uczyć.